Historia Nature’s Sunshine

To było w 1972 r. – Pan Gene Hughes miał poważne problemy żołądkowe. Stosował różne środki, niestety bez rezultatów. Przyjaciel poradził mu, żeby zjadał codziennie łyżeczkę pieprzu cayenne. Przyniosło to znaczną poprawę, jednak kuracja była bardzo nieprzyjemna. Kilka miesięcy później Kristine, żona Gene’a wpadła na pomysł, aby umieścić pieprz cayenne w kapsułkach, co ułatwiłoby jego stosowanie. Pieprz cayenne w kapsułkach i fakt wyzdrowienia Pana Gene Hughes wzbudziło zainteresowanie znajomych i lokalnej społeczności i Państwo  Hughes zaczęli sprzedawać ten wynalazek z sukcesem. Był to początek Nature’s Sunshine (NSP)  – pierwsza firma, która umieściła zioła w kapsułki.

Powstanie NSP

W kolejnych latach były kolejne i coraz większe sukcesy:

1974 –  Wprowadzenie planu marketingowego NSP – rozszerzenie działalności na sprzedaż bezpośrednią.

1976 – Emisja akcji Nature’s Sunshine (1978 – akcje na giełdzie NASDAQ).

1979 – Powstanie działów Dział Jakości Produktów (Quality Assurance   –   poszukuje metod uzyskiwania doskonałej jakości produktów końcowych) oraz Dział Badań i Rozwoju (Research and Development – testuje zioła z całego świata).1976 – wprowadzenie produktów NSP na rynki zagraniczne.

1986 –  Pierwsza Szkoła dla Managerów NSP – uczestnicy zajęć  zdobywali  w  niej  wiedzę o    produktach   firmy   Nature’s   Sunshine,   sposobach utrzymania  dobrego  zdrowia, a  także  dzielili się swoimi doświadczeniami i sukcesami

1992 – NSP osiąga sprzedaż w wysokości 100 milionów dolarów

2000 – NSP osiąga sprzedaż w wysokości 300 milionów dolarów

2002 – Otwarcie rozbudowanego zakładu produkcyjnego

2017 – Nature’s Sunshine świętuje 45-lecie istnienia2010 – Oficjalna inauguracja Nature’s Sunshine w Polsce

 

Teraz firma NSP ma 45 lat. Jest to międzynarodowa organizacja działająca w ponad 60 krajach na całym świecie i stale poszerzająca swoją działalność na nowe rynki.

Długowieczność firmy jest dowodem stabilności i mądrego zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Misją firmy jest dzielenie się wiedzą na temat utrzymania zdrowia poprzez stosowanie najwyższej jakości naturalnych suplementów diety, aby uczynić świat szczęśliwszym i lepszym miejscem.

 

Komentowanie jest wyłączone