Co wpływa na nasze zdrowie?

Zdrowie – stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak  choroby czy niepełnosprawności”.

Co odpowiada za nasze zdrowie?

  • styl życia (~60%): odżywianie,  aktywność fizyczna, picie wody, jakość snu, poziom stresu w życiu (sposób myślenia), stosowanie używek, itp.
  • środowisko, w którym przebywamy na co dzień (~20%)
  • uwarunkowania genetyczne (~11%)
  • opieka zdrowotna (~9%)

Podsumowując należy stwierdzić, że największy wpływ na swoje zdrowie mamy my sami i decyzje, które podejmujemy codziennie.

Nasze zdrowie jest w naszych rękach i to przede wszystkim od nas zależy, czy będziemy zdrowi.

Należy prawidłowo się odżywiać, regularnie uprawiać aktywność fizyczną, odpowiednio się wysypiać, pić dużo wody i unikać stresu, aby cieszyć się długim, szczęśliwym życiem.

Zdrowie to profilaktyka!

  • Dieta
  • Ruch
  • Suplementacja
  • Sen
  • Dobre, pozytywne myślenie i nastawienie

Dieta/odżywianie” – jemy by odżywić organizm, by dać narzędzia do pracy wszystkim układom naszego organizmu. Organizm musi mieć paliwo wysokiej jakości oraz wystarczającą ilość płynów (przede wszystkim wody), aby dobrze funkcjonować. Dlatego musimy zdrowo się odżywiać.

Niestety masowa produkcja, nastawiona na ilość, a nie jakość, przetworzona i oczyszczona żywność nie zawiera w sobie tego, co powinna. Stąd nawet zróżnicowana dieta w dzisiejszych czasach nie dostarcza odpowiedniej ilości minerałów i witamin naszemu organizmu. Efektywnym rozwiązaniem jest suplementacja. Właściwie dobrana i oparta na naturalnych produktach może uzupełnić niedobory minerałów, witamin, zdrowych tłuszczów i białka. My wybieramy najwyższej jakości suplementy firmy Nature’s Sunshine Products.

Aktywność fizyczna jest podstawą dobrego stanu zdrowia:

– ma duży wpływ na rozwój układu nerwowego – daje lepsze samopoczucie;

– zwiększa ukrwienie, dotlenia organizm;

– aktywuje limfę, wspomaga oczyszczanie i podnosi odporność organizmu.

Wystarczająca ilość snu sprzyja regeneracji organizmu oraz wysokiemu poziomu energii, zapewnia równowagę psychiczną i fizyczną. Kiedy śpimy nasz organizm ciężko pracuje, aby zregenerować się (podczas snu przysadka mózgowa wydziela największą ilości somatotropiny (hormon wzrostu), która odpowiada m.in. za: przyrost masy mięśniowej oraz regenerację uszkodzonych tkanek.  Niepełnowartościowy sen zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, pojawia się rozkojarzenie, zaburzenia koncentracji, nastroju, pamięci oraz opóźnia się refleks, co negatywnie wpływa na przebieg całego dnia, samopoczucie i osiągane wyniki.

Dobre, pozytywne myślenie i nastawienie – jest bardzo istotne dla zdrowia. Jakie będziemy mieć nastawienie, jak zaprogramujemy nasz mózg, tak będziemy i żyć – albo pozytywnie, ze zdrowym podejściem, z uśmiechem i motywacją, albo negatywnie, w stresie, nerwowo, co dodatkowo wywołuje choroby.

Zatem nie zwlekaj i już dziś zadbaj o swoje zdrowie – dieta, ruch, suplementacja!

Komentowanie jest wyłączone